Benli Geri Dönüşüm Eskişehir merkezli Türkiye’nin önde gelen atık yönetim firmalarından biridir. Benli grubu, 1968’den beri faaliyet göstermekte olup, atık kontrolü , toplama , ayırma ,işleme, geri dönüşüm ve entegre atıkyönetimi sistemleri için tümleşik ve sürdürülebilir çözümler sağlar.
Grup , 1968 den beri atık sektöründeki tecrübelerini 2007 yılında itibaren kurduğu AR-GE departmanının yaptığı bilimsel çalışmalar potasında eriterek ülkemizin atık sektörünün geleceğine yön verecek bir çok makine , proses ve sistemler geliştirmiş , fikri ve mülkiyet hakları edinmiş , bazı teknolojiler ile ilgili Avrupa’dan “know how”transferleri gerçekleştirmiş ve bunlarla ilgili çeşitli bilimsel yarışmalarda birincilikler elde etmiştir.  
 

“Hidro İnşaat Servis” LLC, uluslararası ve yerel endüstriyel projeler için yüksek nitelikli inşaat uygulamaları sağlayan lider bir şirkettir.
Birkaç su ve kanalizasyon projesini, atıksu arıtma tesisi projelerini ve su boru hattı projelerini başarıyla gerçekleştirdik.
Vizyonumuz Azerbaycan menşeli ve uluslararası kabul görmüş bir müteahhit firma olmaktır. HIS`in yönetimi, bu misyonla şirketi yöneten bir ekiptir.
İnşaatta uzmanlığımız çok önemlidir. Bu güvenle kendimizi Azerbaycan petrol ve gaz endüstrisine dahil etmeye hazırlıyor ve bu sektöre de değerli katkılarda bulunuyoruz.
 
 
Şirket ve bağlı ortaklıkları (toplu olarak “Grup”) esas olarak ulaşım altyapı yatırımları  ve ağır makine imalatı işlerinin tasarımı ve inşası ile uğraşmaktadır. Liman, terminal, yol, köprü, demiryolu, tünel, havalimanı,konut,endüstriyel inşaat işleri tasarım ve inşaatı,  konteyner vinci, ağır deniz makineleri, büyük çelik yapı ve yol makineleri imalatı ve uluslararası yatırım projeleri  , ithalat ve ihracat ticaret hizmetleri. Çin`deki en büyük liman inşaat ve tasarım şirketi, karayolu ve köprü inşaatı ve tasarımında lider bir şirket, önde gelen demiryolu inşaat şirketi, Şirket aynı zamanda dünyanın en büyük konteyner vinç üreticisidir. Şirket`in halihazırda 34 tamamen sahip olduğu veya kontrol ettiği bağlı ortaklığı vardır.
 
 
ELSET şirketi 2013 yılında Rusya ve yurtdışında kendi kapsamlı deneyimlerini gerçekleştirmek isteyen ortaklarla işbirliği içinde kurulmuştur.
 
ELSET, kuruluşundan sonra mümkün olan en kısa sürede sektöründe sağlam ve değerli bir yer edinmeyi başardı. Bu, karşılıklı güven iş ilişkileri ve ELSET tarafından kurulan yerli ve yabancı şirketlerle verimli işbirliğine dayanan istikrarlı bir hale geldi.
 
ELSET`in genel bir müteahhitlik firması olarak temel prensibi, projelerin yürütülmesini zamanında, tahsis edilen bütçe dahilinde ve müşteri ihtiyaçlarının maksimum memnuniyetini göz önünde bulundurarak bitirmektir.
1968 yılında Türk sanayisinde yer alan Aytekin Grubunun bir parçası olan AYS Proje A.Ş. 50 yıla yaklaşmış deneyimini, ileri üretim teknolojisiyle bütünleştirmiştir. Anahtar teslimi modern sera projeleri ile Türk tarımına ve yurtdışı pazarlarındaki yatırımcılara hizmet vermektedir. ‘’Modern seracılıkta profesyonel çözümler’’ üretmeyi hedeflemiş olan AYS Proje yıllık 1.000.000 M2’lik sera üretim kapasitesiyle “Türkiye’nin Sera Üretim Merkezi” olmuştur. AYS Proje, Topraksız Tarım Seraları, Topraklı Tarım Seraları, Polyclima Sera Projeleri, Fide Üretim Seraları, Süs Bitkisi Üretim Seraları, Muz Üretim Seraları ve Hayvan Barınaklarını anahtar teslim olarak yatırımcıların hizmetine sunmaktadır. Kaliteli insan kaynaklarıyla kapasite yaratma kabiliyetine sahip olan AYS Proje, müşteri odaklı anlayışı, Ar-Ge’ ye verdiği önem ile küresel kurum olma hedefine doğru yürümektedir.
 
 
 
Ankon Çelik, üretim tesislerindeki roll form makinaları ve yazılımları; uluslararası yönetim kalite sertifilasyonu (ISO 9001) ile yönetim sisteminin temel yapısını, AB uygunluk belgesi (CE) ile uluslararası üretim standartlarını uygulamaktadır.
Ankon Çelik hertürlü proje kapsamında (konutlar, ticari ve kurumsal yapılar) uygulamalarını mimarlık vemühendislik hizmetleri ile birlikte entegre cad ve panel yazılımlarıyla değişik ebatardaki makinalarında (90-120-140mm) duvar,makas, kiriş, çatı ve tavan olarak  tam otomatik üretimini sağlamaktadır.