AMBALAJ ATIKLARININ AYRIŞTIRILMASI,
 
Ambalaj, piyasaya sürülecek olan ürünün yapısını muhafaza eden, dış etkenlere koruyan, steril olmasını sağlayan, ve aynı zamanda ürünün kullanıcılara tanıtımını yapan hammadde olarak değerli bir malzemedir. Ambalaj atığı ise ürünlerin kullanımından sonra ortaya çıkan ve geri dönüştürülmesi gereken malzemedir.
Günlük hayatta kullandığımız pek çok ürün, tüketiciye daha iyi sunmak ve daha kolay taşımak için ambalajlanmaktadır. Ürünlerin korunmasında ve taşınmasında çok önemli olan ambalajlar, ürün kullanıldıktan sonra atığa dönüşmektedir. Bu ambalaj atıkları doğaya bırakıldıklarında son derece zararlı olabilmektedir. Ancak ambalaj atıklarının hemen hepsi geri dönüştürülebilir niteliktedir. Bu atıkların geri dönüştürülmesi hem çevre sağlığı hem de ekonomi açısından son derece önem teşkil etmektedir.
AKFER, katı atık ayrıştırma, bertaraf, gazlaştırma-ayrıştırma, biomass ,atıklardan enerji üretimi konularında mühendislik,müşavirlik,proje finansmanı hizmetleri ve anahtar teslimi tesis kurulum hizmetleri vermektedir.