HAFIF CELIK VİLLA PROJELERI OZEL FİNANSMAN İMKANLARI
Hafif Çelik villa Proje yapım talepleri,Yurtiçinde minimum 30 Unite,Yurtdışında da minimum 50 unite kapasitede olması halinde ,proje,yapım ve finansman imkanları yaratılabilmektedir.Ayrıca,gelir ortaklığı ve kat karşılığı yapım finansman modelleri kapsamında da ,onerilen projeler degerlendirilebilmektedir.
ÇELİK VİLLA NEDİR,AVANTAJLARI NELERDİR?
1-Çelik villa,Taşıyıcı sistemlerinde,soğukta şekillendirilmiş galvanizli sac profillerden oluşan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların profillerin kullanıldığı sistemdir. Evlerin kaplamaları, müşterinin istediği her çeşit malzemeden yapılabilir. Taşıyıcı galvaniz çelik profiller ve Duvar ve tavan elemanları genellikle fabrikasyon olup, montajları sahada yapılır. Taşıyıcısı ve kaplamaları ile yeterli, ekonomik bir sistem oluşturup, hızlı montaj imkanı sağlar. Çelik taşıyıcılar, alçı panel, kontrplak veya sunta ile kaplanır. Isı yalıtımı dış duvarların içine konulan, camyünü, taş yünü gibi malzemelerle yapılır.
Taşıyıcılar sistem profilleri fabrikada veya inşaat sahasında hücre modülleri oluşturacak şekilde birleştirilir.  Montaj işleri hava durumundan etkilenmez ve tüm yapı iki-üç  hafta içinde  tamamlanabilir.
2-Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir. Hafif olması, aldığı darbelere kırılmadan karşı koyabilmesini sağlamaktadır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir. Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa, depremin, üzerinde uygulayacağı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelen deprem yükünün, 5 kat daha az olması demektir.Son yıllarda gerçekleşen en büyük depremlerde,en az hasar hafif çelik yapılarda oluşmuştur.
3-Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da  inşaat maliyetlerinin düşmesine imkan sağlamaktadır. İnşaat izinleri alınıp,temel betonu hazır hale geldiğinden itibaren,150- 200 m2 bir villanın  montajı 2-3 hafta  gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
4-Hafif çelik taşıyıcı sistemlerinde , galvaniz kaplı çelik sac profiller kullanılmakta ve yıllarca korozyon ve paslanmaya karşı dirençli hale getirilmektedir.Bu nedenle,yıllar sonrasında dahi,çelik villa ilk günkü gibi paslanma olmaksızın taşıyıcı sistem görevini güvenle yerine getirebilmektedir.Ayrıca Hafif çelik villa , diğer yapı sistemlerden farklı olarak, yıldırıma karşı tehlike oluşturmaz. Çünkü koruma tesisatı ile topraklama yapılarak bu risk ortadan kaldırılmaktadır.