MEHMET YEĞENOĞLU 
Yönetici-İşadamı-Ekonomist 
  
Deneyim ,
 
Yurtiçinde ve yurtdışında Avrupa ve CIS ülkelerinde değişik konularda değişik büyüklüklerdeki birçok şirkette yönetici ve yönetici ortak olarak çalıştı.Çalışmalarında ihracat ve ihracat finansmanı ve proje finansmanı konularında uygulamaların içinde yönetici olarak bulundu.Proje finansmanı amacıyla iki yıl İngiltere-Londra’da çalıştı ve Londra’da finans çevreleri ile yakın ilişkiler içinde bulundu.Banka garantisi,Devlet-Hazine Garantisi,Banka Avalli Prommissory Note gibi enstrümanlar kullanılarak proje finansmanı konusunda deneyim kazandı.İşbirliği,İş ortaklığı,Ortak girişim,Konsorsiyum ve Joint Venture gibi işbirliği modelleri ile proje ve ihracat finansmanı konularında  deneyim sahibidir.
 
 
Eğitim Durumu,
 
Lise eğitimini Kdz.Ereğli’de,Universite eğitimini de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi (1974) ve Anadolu Üniversitesi’nde (İktisat) tamamladı.
 
 
İşbirliği ve çalışma strateji deneyimi,
 
Hiç ihracat yapmamış bir firma ile veya finansman yetersizlikleri ile başlanamayan proje sahibi firmalar ile stratejik ortaklık kurarak firmaya ihracat yaptırması,ihracatını geliştirmesi ve yeni pazarlar bulunması ya da projelerinin hayata geçirilmesi konusunda uygulanmış örnek çalışmaları bulunmaktadır.İşbirliği ve dayanışmadan doğan sinerji ile yeni kapılar açılabileceği konusundaki inancını,bu konuda yapmış olduğu işbirliktelikleri ile hayata geçirmiş ve bundan dolayı da yeni işbirliktelikleri ve stratejik ortaklıkların gelişmesi konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.
 
 
İş hayatı ve iş yönetimi yaklaşımı,
 
İşini,şirketini,projesini yönetebilmenin ana kuralı Finansı yönetebilmek ve finansal kaynak geliştirebilmektir.Finansal kaynak geliştirebilmek ise,finansal kaynak geliştirilebileceği konusunda bilinçli olma ve bu ihtiyaca uygun gerekli teknik çalışmaların yapılması gerektiğine inanmaktır.Bu inançla hizmet vermek ve yeni dostlar,çözüm ortaklıkları ve stratejik ortaklılar oluşturmak iş hayatının temel felsefesi olmuştur.
 
Yabancı dil,
 
İngilizce
 
NURAY FİLİZ
Bankacı-Eğitmen-Danışman
 
 
 
Deneyim ,
 
Finansbank,Osmanlı Bankası,Tekstilbank,Alternatif Bank,ve Pamukbank ‘ta bankacı,yönetici ve Bankacı eğitmen olarak çalışmış,profesyonel bankacılık hayatını takiben de
Bankacılıkta elde ettiği deneyimlerini ,hem bankacılara hem de iş hayatına yönelik eğitimlerle devam ettirmiş olup,Bankacılık ve finansman konusunda 25 yıldan fazla deneyim sahibidir.
 
Bankalarda verilen eğitimler,
 
Türkiye Finans Katılım Bankası ,Ziraat Bankası,Halkbank,Akbank,Dışbank ve Vakıfbank için değişik içerikli eğitimler vermiştir.
KOBİ Bankacılığı
Mali Tahlil ve İstihbarat,
Kredi Tahsis Yönetimi,
Bilanço Okuma, Anlama ve Yorumlama
Değişim ve Dönüşüme Hazırlık
Pazarlama satış ve iletişim
Sigortacılık.
 
Eğitim Durumu,
 
 
İlk,orta, Lise ve yüksek okul eğitimini Almanya’da tamamladı,
1985 -1989 yılları arasında Uludağ Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı (Lisans) eğitimini tamamladı.
2001 –2007 California University İletişim ve Davranış Bilimleri Lisansını ve yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Halen Kansas Universitesinde Doktora çalışması devam etmektedir.
 
 
Danışmanlık ve Üniversitede Öğretim Üyeliği Deneyimi,
 
Profesyonel bankacılık yaşamı sonrasında ,çok sayıda işletmeye finans danışmanı,finans yönetmeni olarak hizmet vermiş olup ayrıca Yeditepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir.
 
 
Verdiği Eğitimlerdeki En Önemli Farklılığı,
 
 
Vaka çalışmaları ve uygulama ile öğretmeye yöneliktir. Çünkü öğrenme ancak davranışlar ve
uygulama yöntemleriyle beyin korteksine yerleşip, tekrarlar ile kişide davranışa dönüşür.
 
 
 Ümit Osman YILMAZ
İhracat Uzmanı-Bankacı-Danışman
 
Eğitim durumu,
 
Denizli Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun oldu.
 
Deneyim,
 
Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’da gıda makineleri üreten bir firmada 2 yıl kadar İhracat Uzmanı olarak çalıştı.
Askerlikten sonra bankacılık sektöründe çalışmaya başladı. 7 yılı Garanti Bankası’nda olmak üzere, Alternatifbank ve Finansbank kurumlarında görev aldı.
Toplam 10 yıllık bankacılık tecrübesi kapsamında ticari bankacılık ve KOBİ bankacılığı alanlarında çalıştı deneyim kazandı.
 
Danışmanlık ve Eğitmenik deneyimi,
 
2015 yılında bankacılıktan ayrılarak,ihracata yönelik çalışma yapan işletmelere danışmanlık yapmaya,ihracat geliştirme eğitimleri vermeye başladı.
 
Akıcı derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca biliyor.
 
 Erol GÜRGEN
Bankacı-Danışman
 
Eğitim,
 
Adana Özel Güney Lisesi ve ,Çukurova Üniversitesi, Eğitim Fakültesi - İngilizce
Bölümü mezunudur.
 
Deneyim,
 
1982 Yılında Akbank Adana Subesinde başlayan bankacılık hayatı,İktisat Bankası,Türkiye Emlak Bankası,TEB,İnterbank ve Fortis Bank’la devam etmiştir.Yaklaşık çeyrek asırlık bankacılık tecrübesi içinde 13 yıllık şube müdürlüğü deneyimi bulunmaktadır.
 
Danışmanlık Deneyimi,
 
Profesyonel bankacılık yaşantısı sırasında çok sayıda yatırım projesi ve uluslararası yatırımlar ve yatırımcılar ile irtibat halinde olmaktan dolayı,danışmalık alanını da Yatırım Projeleri ile ilgili Proje Finansmanı Danışmanlığı & İş Planı ve Fizibilite Raporları + ROI / CF hazırlama / düzenleme faaliyetleri üzerine yoğunlaştırmıştır..
 
Yabancı Dil,
 
İngilizce